Cabaret des Péchés

Cabaret des Péchés

Adresa

Dominikánské náměstí 2, Brno 602 00
Cabaret des Péchés

Telefonní kontakt

+420 774 497 277
Cabaret des Péchés

E-mail

info@cabaretdespeches.com
Cabaret des Péchés

Internetové stránky

www.cabaretdespeches.com

Místo, kde mícháme drinky s kulturou.

Cabaret otevřel v září 2019. Naše historie tedy zatím není tak obsáhlá, zato ta kabaretní je skoro na knihu. A právě na základě této historie Cabaret vznikl.

1881  - Kde to všechno začalo

Kabaretní historie sahá až do roku 1881, kdy vznikl první kabaret Le Chat Noir v pařížské čtvrti Monmartre. Šlo o neformální společenskou místnost, kde se scházeli nejrůznější umělci, politici, spisovatelé a společně sdíleli své umění nebo nad ním debatovali u dobrého drinku. Účinkující měli tak možnost předvést co umí, hosté si mohli vychutnat kulturní zážitek za cenu několika drinků a majitelé byli rádi, že jim vždy můžou nabídnout bohatý a zajímavý program

Cabaret des Péchés
 
Cabaret des Péchés
 
Cabaret des Péchés
 

1889 - Nejznámější francouzský kabaret

Vzniká jedno z nejvýznamnějších kabaretních momentů. Moulin Rouge se stal pojmem, který kabaretní scénu provází doteď. Bylo to místo, kde se zrodil kankán a šampaňské se pilo ve velkém!

1911 - Třpytivá velkolepost

Amerika posunula kabaretní show na úplně jinou úroveň. Dodala třpyt, velkolepost, záři reflektorů, pořádnou dávku dekadentnosti a ještě větší dávku šampaňského. Kabaretní scéna v Americe byla navíc ovlivněna tehdejší všudypřítomností jazzové hudby, za což můžeme být jenom rádi!

2019 - A kam jsme se dostali dnes? Do Brna!

Studovali jsme celou historii, inspirovali se interiéry i cabaretním repertoárem až vznikl náš Cabaret des Péchés – kabaret hříchů. Místo, kde se setkává umění nejrůznějších stylů. Místo, kde je možné úplně všechno. Kde myšlenky necháte stranou, vnější svět zůstane za dveřmi a vy vstoupíte jako nepopsaný papír, do kterého zaznamenáme jen ty nejlepší vzpomínky.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz