Poslední den svobody

Jste nejlepší kamarádka vaší blízké přítelkyně, které zanedlouho skončí ta věčná svoboda? To potom ji musíte uspořádat úžasný poslední den za svobodna. Ptáte se, jak na organizaci rozlučky se svobodou?

Rozhodně se neřiďte striktními pravidly či etiketou. Vlastně ani nemůžete. Na rozdíl od svatby, která má určité zvyklosti a v něčem zajeté kole, rozlučka se svobodou je toho naprostým opakem. Určitě přizpůsobte program a styl rozlučku tomu, jaká je vaše kamarádka.

Kdy říct sbohem svobodě?

Tady neexistuje žádné pravidlo, tedy žádné doporučené datum rozlučky není. Pokud na to ale přijde, rozhodně nevybírejte den před svatbou. Většina rozluček skončí v ranních hodinách a přece nechcete svoji kamarádku vidět, jak se místo lehkých a ladných pohybů motá celá zelená s kruhy pod očima k oltáři. A ani ona sama by se později nerada viděla na svých svatebních fotografiích v takovém rozpoložení.

Ideální čas na rozlučku je zhruba týden či dva před konáním svatby. Co je ještě důležité je, že den rozlučky by měl být nejlépe pátek nebo víkend. Zapříčiníte tak včasným odchodům z party kvůli rannímu vstávání do práce či jiným povinnostem.

Pozvánka

Pozvánka na rozlučku se svobodou by kromě dne a místa konání akce měla také obsahovat dress code, pokud ho vyžadujete. Chcete-li například vyrazit do víru velkoměsta, bylo by fajn, aby kamarádky věděly, jak se mají obléknout. Pamatujte, že pozvánka na rozlučku se svobodu nemusí být tak tradiční či uhlazená jako samotné svatební oznámení.

Dress code

Jako dress code pro budoucí nevěstu zvolte svatební nebo rozlučková trička. Vtipné motivy a nápisy jistě vaši kamarádku pobaví, navíc tričko může zkombinovat s jakoukoliv luxusní sukní a outfit pro večer je na světě! Ale ani vy a ostatní pozvané se nesmíte o trička ochudit.

V případě, že chcete nechat na trika zvěčnit i datum konání rozlučky, není problém. V online tvořiči si vyrobíte tričko přesně podle vašich představ. A můžete ho poslat společně s pozvánkami.

Jaký program?

Jak pojmete rozlučku je zcela na vás. Řiďte se ale následující radami. Pokud je vaše kamarádka knihomol, zřídkakdy si dá panáka rumu a je poněkud ostýchavá, rozhodněte ji nenuťte propitou noc v klubech. Tedy přizpůsobte rozlučku dle toho, jaká vaše kamarádka je a hlavně se postarejte o to, aby si večer užila.

Říká se, že spontánní věci jsou nejlepší. To bezesporu. Představte si ale situaci, kdy večer pojmete bez konkrétního programu. Budete se jistě bavit, ale přijde chvíle, kdy zábava začne váznout. Proto je dobré mít připravený alespoň nějaký program či hru pro celý večer.

Dámská zábava

Fantazii se meze nekladou. Proto si nelamte hlavu, co vymyslet, je toho spousta! Večer plný zábavy se může odehrávat například ve vinném sklípku či v restauraci, kde pořádají degustace vína. Takový program bude pro všechny příjemně strávený a jistě nikoho neurazí.

Dalším skvělým nápadem může být pronájem limuzíny, což jistě ocení každá dáma. Luxusní limuzíny jsou vybaveny vlastním barem, takže ani o sekt nepřijdete. Co se striptýzu týče můžete si ho nechat zajistit i v samotné limuzíně či si na něj přímo zajít. Ačkoliv se jedná o poněkud lechtivou záležitost, nevěřili byste, kolik žen ji pro rozlučku se svobodou zvolí.

Naposledy svobodná i za hranicemi

Co takhle objednat letenky, zařídit ubytování v některém z evropských měst a oslavit rozlučku tam? V poslední době se tato forma rozlučky stává velmi populární a věřte, že to bude dobrodružství pro všechny zúčastněné. A co se tam stane, to tam taky zůstane.

A na závěr…

Pamatujte na to, že veškeré náklady na danou noc platí ti, co jsou na rozlučku pozvaní. Nenechte tedy vaši kamarádku platit večeři. Další věc, na kterou myslete například při rozlučce v restauraci, je včasná rezervace.

V případě, že rozlučku neorganizujete a jste pouze pozvané, sluší se přinést dárek pro budoucí nevěstu. Inspirovat se můžete například zde.

Budoucí nevěsta by mezi vámi měla rozhodněte vyniknout, aby bylo jasné, kdo je nevěstou. Proto kromě pro ni odlišného trička, můžete přidat ještě šerpu pro nevěstu.

Pokud se vaše kamarádka stresuje z přípravy svatby, tím spíš dbejte na to, aby se během večera uvolnila a užila si ho. Nelpěte tolik na detailech, spíše se snažte, abyste všechny na rozlučku vzpomínaly s úsměvem na rtech.